BM Genel Sekreter Yardımcısı'ndan Çin'e övgü

2017-05-04 19:31:47

BM Genel Sekreter Yardımcısı Wu Hongbo, kısa süre sonra Beijing'de yapılacak Bir Kuşak-Bir Yol Uluslararası İşbirliği Forumu'nun küreselleşme ve çifte kazanca dayalı işbirliği konusunda uluslararası topluma güçlü ve olumlu bir sinyal vereceğini açıkladı.

Wu Hongbo dün BM'nin New York'taki genel merkezinde basına verdiği demeçte, ticari küreselleşmenin engellenemez bir eğilim olduğuna işaret ederek, Bir Kuşak-Bir Yol Uluslararası İşbirliği Forumu'nun bu yönde güçlü bir sinyal vereceğini kaydetti. Küreselleşmede bazı sorunların yaşandığına dikkat çeken Wu Hongbo, ancak ülkelerin işbirliği ve çifte kazanç ilkelerinden hareket etmesi halinde, bu sorunları çözebileceklerini söyledi.

BM 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi'nin Bir Kuşak-Bir Yol inşasıyla birbirlerini tamamlayabileceğine dikkat çeken Wu Hongbo, Bir Kuşak-Bir Yol inşasının ilerletilmesinin dünya ekonomisine yeni güç katabileceğini belirtti.

Bir Kuşak-Bir Yol inisiyatifi ve ortak kader topluluğu düşüncelerinin BM'nin ilgili kararlarına dahil edilmesinin Çin diplomasinin önemli bir kilometre taşı olduğuna dikkat çeken Wu Hongbo, uluslararası toplumun Çin'in rolünü doğru şekilde algılamaya başladığını ve bu role büyük beklenti içinde olduğunu söyledi.

Başta Genel Sekreter Antonio Guterres olmak üzere, BM'nin tüm kuruluşlarının yöneticilerinin bahsi geçen foruma katılacağına dikkat çeken Wu Hongbo, bunun BM'nin Bir Kuşak-Bir Yol inisiyatifine verdiği desteğin bir sembolü olduğunu ifade etti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor