Bir Kuşak-Bir Yol konulu konferans İslamabad'da düzenlendi

2017-05-04 17:01:23

Çin'in İslamabad Büyükelçiliği ve Pakistan'ın Pakistan-Çin Akademisi tarafından ortaklaşa düzenlenen Bir Kuşak-Bir Yol konulu konferans dün Pakistan'ın başkenti İslamabad'da gerçekleştirildi. Konferasta Bir Kuşak-Bir Yol kavramı tanıtıldı ve projenin kazançları özetlendi.

Konferansın teması, “Bir Kuşak-Bir Yol Girişimi: İnsanlığın ortak kader topluluğunun kurulmasının önemli pratiği” olarak belirlendi. Çin'in İslamabad Büyükelçisi Sun Weidong konferansta yaptığı konuşmada, Bir Kuşak-Bir Yol girişiminin barış, kalkınma ve işbirliği gibi Çin'in geleneksel ve kültürel kavramları temelinde ortaya atılan bir Çin önerisi, aynı zamanda ilgili ülkelere fayda getirilen önemli uluslararası kamu ürünü olduğunu kaydetti.

Sun Weidong, Bir Kuşak-Bir Yol inisiyatifi temelinde Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru projesinde birçok kazancın elde edildiğini dile getirdi. Söz konusu kazançların, Çin ve Pakistan arasında sağlam siyaset ile halk temelli olduğuna vurgu yapan Sun, her iki tarafın bilimsel plan ve üst düzey tasarımda ısrar etmesinin sonucu olduğunu belirtti. Sun Weidong, ekonomik koridorunun inşasıyla iki ülkenin karşılıklı çıkara ve ortak kazanca dayalı kalkınmayı gerçekleştireceğini ileri sürdü.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor