Xi'den 4 Mayıs mesajı

2017-05-03 21:01:12

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, bugün 4 Mayıs Gençlik Bayramı sebebiyle Çin Siyasi Bilimler ve Hukuk Üniversitesi'nde incelemelerde bulundu.

Xi burada yaptığı konuşmada, ÇKP Merkez Komitesi adına, Çin'de yaşayan tüm etnik gruplardan gençlere, eğitimcilere ve hukuk çalışanlarına en içten kutlama dileklerini iletti.

Hukuk devleti kurmanın uzun vadeli ve kritik bir misyon olduğuna dikkat çeken Xi Jinping, Çin'e özgü sosyalizm yolunda ilerlemeye devam edilmesi, Marksist hukuk düşüncesi ve Çin'e özgü sosyalist hukuk doktrinleri rehberliğinde, hukuk alanında daha fazla nitelikli kadro yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Xi Jinping, Çin'in geleceğinin gençlerin elinde bulunduğuna ve genç neslin bir ülkenin kapsamlı rekabet gücünün önemli bir göstergesi olduğuna işaret etti. Xi, Çinli gençlere bu dönemlerini etkili şekilde kullanarak çalışkan olmaları ve sağlıklı büyümeleri, böylece Çin milletinin kalkınması için ellerinden geleni yapmaları çağrısında bulundu.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor