Asya Kurumsal Yatırımcılar Birliği Yurtdışı Yatırım Fonu kuruldu

2017-05-02 11:25:30 CRI

“Bir Kuşak-Bir Yol” ticari fırsatlarının araştırılması amacıyla Asya Kurumsal Yatırımcılar Birliği Yurtdışı Yatırım Fonu kuruldu.


Asya Kurumsal Yatırımcılar Birliği tarafından yapılan açıklamada, fonun, Hong Kong merkezli olarak Çin'in ana kesimi, Hong Kong, Japonya, Kore Cumhuriyeti, İsrail, Hindistan ve Güneydoğu Asya'da yer alan birkaç ülke ve bölgedeki kurumsal yatırımcılar tarafından ortaklaşa kurulduğu belirtildi.


Çin Minsheng Yatırım Grubu'nun (CMIG) önerisiyle kurulan söz konusu fonun hedef büyüklüğü 10-15 milyar ABD doları olacak.


Fon, gelişmiş ekonomilerin teknolojileri, markaları ve kaynak avantajlarından yararlanarak, “Bir Kuşak-Bir Yol” güzergahındaki ülke ve bölgelerin gelişme potansiyeliyle küresel sektör platformu oluşturmayı amaçlıyor.


Fon ağırlıklı olarak yaşlılar için tıbbi bakım, yeni ve yüksek bilim ile teknoloji, finans teknolojisi ve yeni yükselen sektörler gibi alanlara odaklanacak.

Ekim 2016'da Çin Minsheng Yatırım Grubu'nun önerisiyle kurulan ve kâr amacı gütmeyen Asya Kurumsal Yatırımcılar Birliği, Asya'daki güçlü kurumsal yatırımcıları bir araya getirerek, bölgenin sermaye piyasasının düzenli ve sağlıklı bir şekilde gelişmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor