Roma'da yoksulluğu azaltma semineri

2017-04-30 16:18:26

Roma merkezli Birleşmiş Milletler ajanslarından, akademik ve diplomatik çevrelerden 90 temsilcinin katıldığı “Yoksulluğu Azaltmaya Dair Küresel Ortaklık Semineri” dün İtalya'nın başkenti Roma'da düzenlendi.

İtalya Dışişleri Bakanlığı ve Çin hükümeti ortaklığında düzenlenen seminerde Dünya Bankası, BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) gibi Roma merkezli BM örgütleri hazır bulundu.

Seminerde Çin Uluslararası Yoksulluğu Azaltma Merkezi (IPRCC), FAO ve IFAD gibi ajansların İtalya'da, bölgede ve dünyada yoksulluğu azaltmadaki rolüne ilişkin farkındalığın nasıl artırılabileceği ele alındı. Seminere katılan temsilciler, şu an dünyada 800 milyon nüfusun aşırı yoksulluk içinde yaşadığı, dolayısıyla küresel yoksullukla mücadele görevinin ağır ve uzun vadeli olacağını ifade etti.

Seminerde Çin'in yoksullukla mücadele çalışmaları da takdirle değerlendirildi. IFAD'a bağlı Küresel Bağlantı, Bilgi ve Strateji Merkezi Direktörü Ashwani Mutthoo, Çin'de yoksullukla mücadele politikalarının verimli ve etkin olarak yürütüldüğünü ve bu konuda dikkate değer başarılar elde edildiğini söyledi. Mutthoo, Çin'in yoksullukla mücadele çalışmalarında kazandığı deneyimlerin küresel yoksulluğu azaltmak açısından esin kaynağı olabileceğini belirtti.

Çin İnternet Bilgi Merkezi Başkan Yardımcısı Li Fugen ise seminerde yaptığı konuşmada, bilişim ve iletişim teknolojilerinin yoksulluğu azaltma bakımından önemine dikkat çekti. Bu amaçla Çin hükümetinin küresel yoksulluğu azaltma veri tabanı kurduğunu kaydeden Li, bu platform aracılığıyla Çin'in yoksullukla mücadelede biriktirdiği deneyimlerden tüm ülkelerin faydalanabileceğini söyledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor