Çinli Yu'e Bao dünyada para piyasaları fonlarının en büyüğü

2017-04-28 20:44:20

Financial Times'ın haberine göre, Alibaba'nın kurduğu Yu'e Bao, yönettiği 165,6 milyar ABD Doları ile Amerikan JP Morgan'ın fonunu geride bırakarak, dünyanın en büyük para piyasası fonu konumuna yükseldi.

Alibaba'nın finans şirketi Ant Financial, müşterilerinin ödeme yapmak için kullandıkları hesaplardaki yüklü nakdi bir fona aktararak yönetme kararı aldı ve Yu'e Bao bu şekilde doğdu.

Yu'e Bao'nun ortaklarından Tianhong Fon Yönetimi, Yu'e Bao'nun büyümesi sayesinde 1 trilyon yuanı (145 milyar ABD Doları) yöneten ilk fon şirketi oldu. Ayrıca Yu'e Bao'nun takas ve saklama bankası CITIC Bank da en yüksek fonu saklayan kuruluş oldu.

Çin piyasası için danışmanlık hizmeti sağlayan Z-Ben Advisors şirketinin direktörü Peter Alexander, Financial Times'a verdiği demeçte, Yu'e Bao fonunun çok sayıda bireysel hesaba sahip olması sayesinde bankalarla müzakere etme gücünü kullandığını ve sürecin kısa olması nedeniyle de yüksek likidite oranını elinde bulundurduğunu ifade etti.

Tianhong Fon Yönetimi analisti Wang Denfeng ise, şirketinin sermaye likiditesine öncelik verdiğini, diğer taraftan da verimlilik oranı, likidite ve finansal risklerin dengelenmesi için gereken her önlemi aldıklarını kaydetti.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor