Çin'den BM'nin inovasyon çağrısına destek

2017-04-28 19:50:35

Çin'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Liu Jieyi, ülkesinin “kitlesel girişimcilik ve inovasyon” ilkesini geliştirmeyi sürdüreceğini ve 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi'ni hayata geçirmek için aktif şekilde çalışacağını dile getirdi.  

71. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, dün aldığı “Dünya İnovasyon Günü”nün kutlanmasına dair kararla, dünyaya inovasyonu destekleme çağrısı yaparak, inovasyonun ülkelerin ekonomik büyümesine ve istihdam fırsatlarının artırılmasına yeni itici güç sağlayacağını açıkladı.

Liu Jieyi, konuyla ilgili olarak basına verdiği demeçte, Çin hükümetinin “inovasyon, eş güdüm, yeşil kalkınma, dışa açıklık, paylaşım” olmak üzere beş kavrama dayanan kalkınma yaklaşımını izlediğini belirtti. Liu Jieyi, BM'nin inovasyon kararı ve çağrısının Çin'in bu kalkınma kavramlarının uluslararası toplumun takdirini kazandığını gösterdiğine dikkat çekti.

İnovasyonun, kalkınmayı ilerleten kilit bir konumda bulunduğunu kaydeden Çin temsilcisi, ülkesinin BM üyeleriyle ortak çaba harcayarak söz konusu kararı hayata geçireceğini vurguladı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor