Çin yolsuzluk zanlılarının bilgilerini kamuoyuyla paylaştı

2017-04-27 20:55:39

Çin, yolsuzluğa karışan ve yurt dışına kaçan 100 kişinin yer aldığı listeyi ve bu kişilerin bulundukları ülkeleri de içeren bilgileri yayımlayarak, ilgili ülkelerden yolsuzlukla mücadele konusunda destek istedi.

Merkezi Yolsuzlukla Mücadele Koordinasyon Grubu'na bağlı yurt dışına kaçan ve yolsuzlukla suçlanan kişileri ve yasa dışı yollardan elde edilen varlıklarını yurda döndürme çalışmalarını yürüten ofis, bugün bazı zanlılar hakkındaki bilgileri açıkladı.

Açıklanan bilgiler arasında zanlıların kişisel bilgileri, şüphelenilen suçları, şu an bulundukları ülkeler ve bu ülkelere varış tarihleri bulunuyor.

Alınan bilgilere göre 31 Mart itibarıyla Çin, “Sky Net” kodlu operasyonla 90'dan fazla ülke ve bölgeye kaçan 476'sı kamu çalışanı 2 bin 837 kişiyi ve 8 milyar 990 milyon yuanlık parayı ele geçirdi. Bununla beraber yolsuzluk ve rüşvet şüphelisi 365 kamu çalışanının halen yabancı ülkelerde bulunduğu, 581 kişiden ise haber alınamadığı bildirildi.

Uluslararası topluma seslenen Çin hükümeti, yolsuzlukla mücadele çalışmalarına destek isteyerek, kaçan suçluların bir an önce Çin'e gönderilmesi ve yargı önüne çıkarılması için ilgili ülkelerden yardım talebinde bulundu.

Çin, ayrıca kendi vatandaşlarına da hitap ederek, aranan 100 kişiyle ilgili elde ettikleri bilgileri http://www.12388.gov.Cn/ztzz/ internet adresine bildirmelerini istedi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor