Wang Yi Iraklı mevkidaşıyla bir araya geldi

2017-04-25 10:18:07

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, dün Atina'da Antik Medeniyetler Forumu'nda düzenlenen bakanlar toplantısına katıldı ve Irak Dışişleri Bakanı İbrahim El Caferi'yle görüştü.

Wang Yi, Irak'ın, terörle mücadele eden öncü ülkelerden biri olduğunu ve uluslararası terörle mücadele çalışmalarına önemli katkılarda bulunduğunu hatırlattı.

Wang, terörizme darbe indirme konusunda Irak'a yardım edeceklerini ve Irak'ın özgürlüğü, egemenliği ve toprak bütünlüğünün korunmasına destek vermeyi sürdüreceklerini ifade etti.

Wang ayrıca, Irak ekonomisinin yeniden yapılanmasına katılmaya ve Irak'a yardım etmek için ellerinde geleni yapmaya hazır olduklarını belirtti.

İbrahim El Caferi ise, Çin'in, Irak'ın terörle mücadele çalışmalarında verdiği destek ve yardımlar için teşekkürlerini sundu.

Irak hükümet ordusunun Musul'u kurtarma operasyonlarının artık son aşamaya girdiğini ve yakında başarılı bir şekilde sonlanacağını dile getiren İbrahim El Caferi, Çin dahil uluslararası toplumun IŞİD'e darbe indirme mücadelesinde Irak'a yardımlarını sürdürmesini istediklerini dile getirdi.

Iraklı Bakan ayrıca, Çin'in, savaşın sonrasında Irak'ın yeniden yapılanmasına da destek vermesini beklediklerini belirtti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor