UNICEF 11. Yardım Koşusu Hong Kong'da yapıldı

2017-03-20 11:51:28 CRI

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından düzenlenen 11. Yardım Koşusu dün Hong Kong'daki Disneyland'da yapıldı ve koşuya 14 binden fazla kişi katıldı.


UNICEF Hong Kong Komitesi Onursal Danışmanı Tang Yingnian, gelişmekte olan ülkelerdeki çocukların AIDS hastalığından uzak durmasını sağlamayı amaçlayan bu faaliyetin çok anlamlı olduğunu ve herkesten destek istediğini belirtti.


UNICEF Hong Kong Komitesi Başkanı Chen Qing, 2000 yılından itibaren UNICEF ve ortaklarının yaklaşık 1,6 milyon çocuğu AIDS'ten koruduğunu, ayrıca 0-4 yaşlarındaki çocuklarda AIDS ve ilgili hastalıklardan yaşamını yitirenlerin sayısının yüzde 70 azaldığını söyledi.


Chen, her gün 400'den fazla çocuğun AIDS virüsüne yakalandığına, çoğunluğunun bu hastalığa annenin gebelik, doğum veya emzirme sürecinde yakalandığına, dolayısıyla toplumun bütün kesimlerinin AIDS'le mücadeleyi güçlendirmesi gerektiğine işaret etti.


İlk kez 2006'da düzenlenen UNICEF Yardım Koşusu'na, bu sene 14 binden fazla kişi katıldı ve küresel AIDS'le mücadele çalışmaları için 11 milyon Hong Kong doları tutarında yardım toplandı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor