Çin Dışişleri Bakanı Almanya'ya gidiyor

2017-02-14 18:17:40 CRI

Çin Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakan Wang Yi'nin 15-18 Şubat tarihlerinde Almanya'ya giderek G20 Gayri Resmi Dışişleri Bakanları Toplantısı ve Münih Güvenlik Forumu'na katılacağı bildirildi.


G20 kapsamındaki toplantıyı değerlendiren Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang, Çin tarafının Hangzhou Zirvesi sonuçlarının yerine getirilmesi, politika eşgüdümü ve işbirliğinin güçlendirilmesi suretiyle dünyanın karşı karşıya bulunduğu büyük meydan okumalara karşı konmasını umduğunu söyledi. Sözcü Geng; çok taraflı, bağlantılı, açık ve kapsayıcı bir dünya ekonomisine dönük aktif sinyal verilmesinin mevcut koşullarda son derece önemli olduğunu kaydetti.


Geng tarafından verilen bilgilere göre, G20 Toplantısı'nda dışişleri bakanları ana gündeminde 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Planı'nın uygulanması, barışın korunması ve Afrika'yla ortaklık ilişkisinin geliştirilmesi yer alıyor.


Öte yandan, Münih Güvenlik Forumu hakkında da konuşan Sözcü Geng, söz konusu etkinliğin uluslararası strateji ve güvenlik alanında önemli platformlardan biri olduğuna dikkat çekti.


Çin tarafının bu platformdan istifade ederek diyalog ve iletişimi güçlendirmek istediğini belirten Sözcü, Bakan Wang'ın forum katılımcılarına hitap ederek Çin'in uluslararası meseleler hakkındaki tutumunu ortaya koyacağını kaydetti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor