Çin-BM Barış ve Kalkınma Fonu İdari Komitesi ilk kez toplandı

2017-02-04 16:34:42

Çin-Birleşmiş Milletler (BM) Barış ve Kalkınma Fonu İdari Komitesi'nin ilk toplantısı dün New York'taki BM Genel Merkezi'nde düzenlendi.

BM Genel Sekreteri Özel Kalem Müdürü Maria Luiza Ribeiro Viotti'nin başkanlık ettiği toplantıya, Çin'in BM Daimi Temsilcisi Liu Jieyi'nin yanı sıra, Çin Dışişleri Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı'ndan yetkililer katıldı.

Toplantıda, 2016 yılı çalışma raporunun gözden geçirildiği ve fonun 2017 yılında kullanılmasına dair projelerin ele alındığı bildirildi.

Çinli temsilci Liu Jieyi, Çin-BM Barış ve Kalkınma Fonu'nun kurulmasının, BM ile somut işbirliğini derinleştirmek için atılan önemli bir adım olduğunu söyledi. Liu, fonun BM'nin çalışmalarına destek verilmesinin yanında, uluslararası barış ve kalkınmanın korunması için stratejik önem taşıdığını dile getirdi.

Maria Luiza Ribeiro Viotti de Çin-BM Barış ve Kalkınma Fonu'nun kurulmasının Çin'le yıllardır süren somut işbirliğinin bir sembolü olduğunu belirtti.

Viotti, ayrıca fonun küresel sürdürülebilir kalkınma çalışmalarında daha güçlü etki yaratacağına inandıklarını sözlerine ekledi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor