Farklı ülkelerden Çin'e yeni yıl tebrikleri

2017-01-29 16:32:13

Dünya liderleri Çin halkının Bahar Bayramı'nı kutladı.

Brezilya Cumhurbaşkanlığı, Çin'in resmî haber ajansı Xinhua'nın Rio de Janeiro bürosu aracılığıyla Cumhurbaşkanı Michel Temer'in kutlama mesajını iletti.

Çin halkına, Brezilya'da ve dünyanın dört bir yanında yaşayan tüm Çinlilere en iyi dileklerini sunan Temer, yeni yılda Brezilya ile Çin arasındaki dostluk ve işbirliğini daha da yoğunlaştırmak için çaba harcamaya devam edeceklerini belirtti.

Kenya Cumhurbaşkanı Uhuru Kenyatta da mesajında, Kenya ile Çin arasındaki “dinamik” dostluktan övgüyle söz ederek, ikili ilişkilerin önümüzdeki yıllarda da ilerlemeyi sürdüreceğini kaydetti.

Sri Lanka Cumhurbaşkanı Maithripala Sirisena ise mesajında, bu yılın Sri Lanka ile Çin arasındaki diplomatik ilişkilerin 60. yıldönümü, “Kauçuk-Pirinç Anlaşması”nın da 65. yıldönümü olduğunu hatırlattı. Sirisena, iki ülke halkları arasındaki dostluğun yeni bir seviyeye çıkacağına inandığını ifade etti.

İrlanda Başbakanı Enda Kenny de Çinlilerin yeni yılını kutlayan liderler arasındaydı. Mesajında, Çinli toplulukların, İrlanda'nın sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine yaptığı katkıları öven Enda Kenny, iki ülkeye ve iki halka daha fazla fayda sağlanması için sıkı işbirliğinin sürdürülmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Diğer yandan, Bosna-Hersek Cumhuriyeti, Samoa, Malta, Ekvator Ginesi, Çad, Gürcistan, Avustralya, Myanmar, Tanzanya, Avusturya ve Fiji'den liderler de gönderdikleri mesajlarla Çin halkının yeni yılını kutladılar.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor