“Küresel sorunların çözümü kalkınma”

2017-01-25 16:39:22

Çin'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Liu Jieyi, “Kalkınma, çeşitli küresel sorunların en temel çözümüdür” dedi ve hoşgörülü, kapsamlı ve dengeli kalkınma çağrısında bulundu.

BM Genel Kurulu'nda dün uzun vadeli barış ve 2030 sürdürülebilir kalkınma hedefleri temalı bir diyalog toplantısı düzenlendi.

Çinli temsilci Liu Jieyi, bu toplantıda yaptığı konuşmada, uluslararası durumun karışık olduğunu ve güvenlik riskleriyle karşı karşıya bulunulduğunu belirterek, barış ile kalkınma arasındaki bağların arttığını ifade etti.

Tüm ülkelerin diyalog ve dostluk ilişkisi kurarak çatışma ve ittifak ilişkilerinden kaçınmaları gerektiğini dile getiren Liu Jieyi, “Anlaşmazlıklar diyalog ve müzakere yoluyla çözülmelidir, uluslararası yasalar korunmalı ve çifte standart uygulamalarından vazgeçilmelidir” dedi.

Çinli temsilci, terörle mücadele ve mülteci krizinin çözümüyle dünya genelinde güvenliğin tesis edilmesinin önemini vurguladı. Liu Jieyi, Çin'in dünyada barış ve kalkınmanın destekçisi ve aktörü olduğunu, BM ülkeleriyle birlikte tüm insanlığın ortak kader topluluğunu oluşturmaya hazır olduklarını belirtti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor