Xi Jinping 90 yaşındaki Uygur kadına mektup gönderdi

2017-01-13 20:16:44

Çin'in geleneksel bayramı Bahar Bayramı yaklaşıyor. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, bayram öncesi, Çin'in kurucu cumhurbaşkanı Mao Zedong tarafından kabul edilen Uygur Kurban Tulum'un en büyük kızı Tohtihan Kurban'a mektup gönderdi.

Xi Jinping, mektupta Tohtihan Kurban'ın ailesine ve hemşerilerine mutluluk dileğinde bulundu. Xi, farklı milliyetlere mensup tüm vatandaşların nar taneleri gibi birbirlerini destekleyerek, ÇKP liderliğinde Xinjiang için daha güzel bir geleceği yaratmaları ümidini dile getirdi.

90 yaşındaki Tohtihan Kurban, Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'ne bağlı Hotan kentinde yaşıyor. Xi Jinping, mektupta “Torununun bana yazdığı mektubu okudum. 90 yaşına yaklaştın ama halen çok sağlıklı olduğunu öğrendim. 100'den fazla kişiden oluşan büyük ailen, hep beraber mutlu bir yaşam sürüyor, çok sevindim” diye yazdı.

Xi Jinping, Xinjiang'ın çok iyi ve güzel bir yer olduğunu ve farklı etnik grupların bölgede bir aile gibi yaşadığını hatırlatarak, Xinjiang halkı için iyi bir örnek olan Kurban Tulum'un çocukluğundan itibaren partisine ve ülkesine bağlı olduğunu söyledi. Xi Jinping, Kurban Tulum'un torunlarının da dedeleri gibi ÇKP ve ülkeye bağlı bireyler olmalarını ve farklı etnik gruplardan oluşan büyük Çin ailesini sevmelerini istedi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor