Çin, hava kirliliğiyle mücadeleyi güçlendirecek

2017-01-07 15:53:54

Çin Çevre Koruma Bakanlığı, yoğun hava kirliliğiyle mücadele etmek üzere 20 kentteki acil durum planlarının değerlendirdiklerini, bu kentlerin soruna yanıt yeteneklerinin yükseltilmesini umduklarını açıkladı.

Çevre Koruma Bakanı Chen Jining, düzenlenen basın toplantısında, söz konusu kentler arasında başkent Beijing ve Tianjin'in yanında, Hebei ve çevresindeki eyaletlerde yer alan 18 kentin bulunduğunu ifade etti.

Bakanlık, soruşturmaların verilen alarmlara rağmen bazı kentlerde etkin tedbirler alınmadığını ya da tedbirlerin uygulanabilir olmadığını gösterdiğini açıkladı.

Yerel yönetimlerin ilgili önlemlerine dair denetimlerin artırılacağının altını çizen Bakan Chen, mevcut çevresel sorunlarla mücadele etmek ve çevre kalitesini artırmak için somut tedbirler alınması ve etkin tedbirler alınması çağrısı yaptı.

Bakanlık, hafta başında bazı fabrikaların, yapılan uyarılara rağmen yasaklara uymayarak üretimlerini kesmediklerini açıklamıştı. Ayrıca, 500'den fazla şantiye ve şirketin de uyarılara uymadıkları gerekçesiyle cezalandırıldığı duyuruldu.

Çin'in kuzeyinde yer alan ve aralarında başkent Beijing'in de bulunduğu birçok kentte, yaklaşık 10 gündür yoğun hava kirliliği yaşanıyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor