Xi Jinping'den parti yönetimine dair talimatlar

2017-01-06 20:31:15 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, yolsuzlukla mücadelenin derinleştirilerek, Çin Komünist Partisi'nin (ÇKP) sistemli, yaratıcı ve verimli şekilde idare edilmesini istedi.

Aynı zamanda ÇKP Genel Sekreteri ve Merkez Askerî Komisyonu Başkanı da olan Xi Jinping, bugün Merkezi Disiplin Denetleme Komisyonu'nun toplantısında konuştu.

2012'de düzenlenen 18. ÇKP Ulusal Kongresi'nden itibaren katı disiplin ve sıkı kurallar, parti yönetimindeki önemli konulardan oldu.

Xi Jinping, tüm parti üyelerinin ortak çabaları sayesinde, ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu'nda tutumlu ve sade çalışma tarzının yerleşmesiyle ilgili “8 maddelik kural”ın kararlılıkla yerine getirildiğini, parti içi disiplin inşasının kapsamlı şekilde güçlendiğini ve yolsuzluğun yayılmasının önlendiğini kaydetti.

ÇKP'nin 18. Kongresi'nden itibaren parti yönetiminin sıkı şekilde sürdürülmesinde olumlu sonuçlar elde edilmesine rağmen, bu görevin tamamlanması için uzun bir yolun aşılması gerektiğine dikkat çeken Xi Jinping, yolsuzlukla mücadeleye devam edileceğini, yolsuzluğa “sıfır tolerans” tavrının değişmeyeceğini vurguladı.

Xi Jinping, parti yönetiminin sıkı şekilde uygulanması için sorunların hem belirtilerinin hem de kökenindeki nedenlerin ortadan kaldırılması, parti içi denetimin güçlenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

18. ÇKP Merkezi Disiplin Denetleme Komisyonu'nun 7. Genel Toplantısı bugün başkent Beijing'de başladı. ÇKP Merkezi Disiplin ve Denetleme Komisyonu Sekreteri Wang Qishan, komisyon adına bir çalışma raporu sundu.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor