Çin, 5G ticari kullanım lisansı verecek

2019-06-04 15:55:43

Either scripts and active content are not permitted to run or Adobe Flash Player version 11.4.0 or greater is not installed.

Get Adobe Flash Player

Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığı, Çin'in kısa süre içinde 5G ticari kullanım lisanslarını onaylamaya başlayacağını açıkladı. Böylece Çin bu yıl ilk kez 5G ticari uygulamaları başlatacak.

Çin'in 5G teknolojisinde rekabet avantajına sahip olduğu vurgulanan açıklamada, teknik test aşamasına, Nokia, Ericsson, Qualcomm ve Intel gibi birçok yabancı şirketin katıldığı, bundan sonra da yerli ve yabancı şirketlerin Çin'in 5G inşasına aktif olarak katılmasının beklendiği ifade edildi

Verilere göre, China Mobile, 2019 yılında 30 bin ila 50 bin adet 5G baz istasyonunu inşa edecek. Ayrıca China Telecom, ilk aşamada 20 bin 5G baz istasyonunu inşa etmeyi planlarken, Çin'in diğer önemli haberleşme operatör şirketi China Unicom ise bu sene test sonuçlarına ve ekipman kapasitesine göre deneme ölçeğini genişletecek. Analizlere göre, Çin'in 5G alanına yönelik yatırımı 1.2 trilyon yuana ulaşacak ve 2030'da Çin'in gayri safi yurtiçi hasılasının yaklaşık yüzde 6'sı 5G endüstrisi tarafından oluşturulacak.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor