Çin Uluslararası Büyük Veri Endüstri Fuarı başladı

2019-05-28 16:04:19

Either scripts and active content are not permitted to run or Adobe Flash Player version 11.4.0 or greater is not installed.

Get Adobe Flash Player

Çin Uluslararası Büyük Veri Endüstri Fuarı, 26 Mayıs 2019 tarihinde Guiyang şehrinde törenle başladı. Fuarın açılış töreninde 526 İnsansız Hava Aracı (İHA) tarafından oluşturan İHA takımı üç boyutlu desenlerle gökyüzünden fuarı aydınlattı.

Fuarın en önemli faaliyetlerinden biri olan sergi, hem en ileri teknolojilerin ve büyük şirketlerin sahnesi hem de halka açık bir platform haline geldi. Fuar profesyonel ve etkileyici formlarla küresel dijital ekonominin gelişimini gösteriyor.

Beş yıllık bir gelişimin ardından, Çin Uluslararası Büyük Veri Endüstri Fuarı yurtiçi dijital ekonomi alanında en etkili fuarlardan biri haline geldi. 2018 yılında, 119 bin katılımcı ve ziyaretçiyi ağırlayan fuarda bu yıl katılımın rekor seviyeye çıkması bekleniyor.

Bu yılki fuar yaklaşık 60 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. Fuar, uluslararası teknolojiler, endüstride dijital uygulamalar, inovasyon ve girişimcilik başarıları dahil olmak üzere üç bölümden oluşuyor. Fuar alanında 5G, yapay zeka, yoksulluğun azaltılmasına büyük veri ile destek sağlanması, endüstriyel internet, ülke bazında sergiler bulunuyor. Huawei, ZTE, Alibaba, Tencent ve Ziguang dahil 448 Çinli firmanın yanı sıra, ABD, İngiltere, Almanya, Kanada, Avustralya, İsrail ve Hindistan da dahil 25 ülkeden 156 firma fuara katıldı. Yabancı katılımcıların sayısı toplamın yüzde 34,82'sini oluşturdu.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor