Xi Jinping, CDAC'ye katılan misafirlerin onuruna yemek verdi

2019-05-15 15:42:01

Either scripts and active content are not permitted to run or Adobe Flash Player version 11.4.0 or greater is not installed.

Get Adobe Flash Player

Asya Medeniyetler Diyaloğu Konferansı, Çin'in başkenti Beijing'de başlıyor. Asya medeniyetleri arasındaki temas ve kader ortaklığı konulu bu konferans, 2. Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu ve Uluslararası Bahçecilik Fuarı'ndan sonra Çin'in ev sahipliği yaptığı diğer bir önemli diplomatik etkinlik niteliği taşıyor.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve eşi Peng Liyuan, konferansın açılışı öncesinde, Asya Medeniyetler Diyaloğu Konferansı'na katılacak yabancı liderler ve eşleri onuruna Beijing'deki Büyük Halk Toplantı Sarayı'nda bir akşam yemeği verdi.

Xi, dün akşamki yemekte yaptığı konuşmada, Asya Medeniyetler Diyaloğu Konferansı'na katılan misafirleri Çin hükümeti ve halkı adına selamlayarak, şöyle konuştu.

"Medeniyet, tabiatı su gibi sessizce beslemektedir. Tarihin gelişimi, toplumun refahı ve insanlığın ilerlemesi, daima medeniyetlerden beslenmiştir. Asya Medeniyetler Diyaloğu Konferansı, Asya'daki işbirliği ile gelişme eğilimine ve dünya halklarının medeniyetler arasındaki iletişim ve paylaşım beklentisine uyarak, farklı medeniyetlerin ortaklaşa gelişimi için bir iletişim ve paylaşım platformu oluşturulması amacı taşımaktadır."

Asya Medeniyetler Diyaloğu Konferansı çok kültürlülüğün güzelliğini paylaşmayı, medeniyetlerin iletişim ve paylaşım yolunu ortaklaşa keşfetmeyi hedefliyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor