Çin restoranlarında robot devrimi

2019-02-25 15:03:21

Either scripts and active content are not permitted to run or Adobe Flash Player version 11.4.0 or greater is not installed.

Get Adobe Flash Player

Çin'de açılan akıllı restoran sayısı artmaya devam ediyor. Çin'in e-ticaret devi JD, Kasım 2018'de Tianjin'deki akıllı Xcafe restoranını açmasından bu yana müşterilerin akıllı restorana olan ilgisi artmaya devam ediyor.

400 metrekarelik yemek salonu 100 kişiyi ağırlayabiliyor. Sipariş, pişirme, servis, ve yemek malzemelerini kontrol etme işlemlerinin hepsi robotlar ve yapay zeka sistemiyle kolaylaştırıldı. Restoran mutfağında bir kişi beş robotu çalıştırıyor. Garson robotlar daha sonra masalara servis yapıyor. Yapay zeka, robot ve büyük verinin kullanıldığı restoran catering hizmetinin akıllı teknolojiyle birleştirme girişimi.

Çin'in catering endüstrisinin 2018'deki geliri 4,27 trilyon yuana (628 milyar $) yükselerek rekor kırdı. Ulusal İstatistik Bürosu'na göre, bu rakam, bir önceki yıla göre yüzde 9.5'lik bir artışa işaret ederek ülkenin toplam perakende tüketim mallarının yüzde 11.2'sini oluşturdu. Bu gelişme Çin'deki büyük catering sektörünün cesaret verici trendleri bir araya getirmesine ilham veriyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor