Harbin Kar ve Buz Festivali kapılarını açtı

2019-01-07 15:28:06

Either scripts and active content are not permitted to run or Adobe Flash Player version 11.4.0 or greater is not installed.

Get Adobe Flash Player

Çin'in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin merkezinde bulunan Harbin şehrinde, dün “Uluslararası Kar ve Buz Festivali” düzenlendi. Buzdan hayat bulan heykellerin yanısıra, kardan elde edilen ünlü yapılardan, kaydırak alanlarından, yüksek binalardan ve şatolardan oluşan bu görsel şöleni her yıl binlerce ziyaretçi görmeye geliyor.

Uluslararası Kar ve Buz Festivali sergi alanında bir yandan yapıtlar üzerine lazer teknolojisi uygulanarak görseller daha etkileyici hale getirilirken, diğer yandan pek çok farklı buz oyma tekniği uygulanarak oldukça göz alıcı bir atmosfer elde edilip ziyaretçilerin ortaya çıkartılan yapıtlara baktıklarında hayranlık duymaları sağlanıyor.

Harbin Kar ve Buz Festivali'nde yapılan pek çok heykelin sanatsal olarak değeri bulunuyor. Örneğin, bazı heykellerin üzerinde çok hummalı çalışmalar gerçekleştirildi ve bazılarının boyutları onlarca metreyi buldu.

Öte yandan hem ince işçiliğin hem de muhteşem emeklerin verildiği bu alana hazırlık aşamasında dünyadaki en başarılı heykeltraşlar davet edildi. Günlerce devam eden heykellerin yapımında yaklaşık 30 bin metreküp buz harcandı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor