Cumhurbaşkanı Xi'nin eşi, İspanyol Kraliyet Tiyatrosu'nda

2018-11-29 16:51:00

Either scripts and active content are not permitted to run or Adobe Flash Player version 11.4.0 or greater is not installed.

Get Adobe Flash Player

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in eşi Peng Liyuan dün İspanya Kraliçesi Letizia Ortiz Rocasolano'nun eşliğinde Madrid kentinde yer alan İspanyol Kraliyet Tiyatrosu'nu ziyaret etti.

İspanya Kültür ve Spor Bakanı, Kraliyet Tiyatrosu Fonu Yönetim Kurulu Başkanı ve Kraliyet Tiyatrosu Genel Müdürü, Peng Liyuan'i ve Kraliçe Letizia'yı tiyatronun kapısında karşıladılar.

Peng, Kraliyet Tiyatrosu'nun tarihi, kültürü, mimarisi ve işletme durumu hakkında bilgi aldıktan sonra Kraliçe Letizia ve tiyatronun yetkilileriyle fotoğraf çektirdi. Peng Liyuan, daha sonra Turandot operasının ünlü aryası Nessun Dorma'yı dinledi.

Peng, basına yaptığı açıklamada, sanatın ülke ile sınırlandırılamayacağını ve dünya halklarının ortak dili olduğunu belirtti.

Çinli ve İspanyol sanatçıların her zaman birbirine saygı duyduğunu söyleyen Peng, Kraliyet Tiyatrosu ve Çin Ulusal Tiyatrosu'nun işbirliğini sürdürürken iki ülkenin sanatçıları için üst düzey gösteri platformu sunduğunu kaydetti.

Peng Liyuan, Çin ve İspanya'nın sanat alanında iletişimi ve işbirliğini güçlendirmek ve iki ülkenin halkları arasındaki karşılıklı anlayışı ve dostluğu geliştirmek için çaba gösterdiğini dile getirdi.
Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor