Yorum: Yalnızca makul müzakere sorunu çözebilir

2019-09-05 15:27:20

Çin Başbakan Yardımcısı ve ABD ile ticaret müzakerelerinde başmüzakereci Liu He, bugün ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin ile bir telefon görüşmesi yaptı.


İki taraf, telefon görüşmesinde ekim ayının başlarında Washington'da 13. tur ticari ve ekonomik müzakerelerin düzenlenmesi konusunda anlaştı.


Ticari sürtüşmenin giderek tırmandığı bir dönemde, iki tarafın müzakerelere devam etme kararı alması, iki ülkenin halklarının iradesine ve uluslararası toplumun beklentisine uygun olmakla birlikte dünyaya olumlu bir sinyal gönderdi.


Dünyanın iki en büyük ekonomisi olan Çin ve ABD arasındaki ticari ve ekonomik sorunlar son derece karmaşık durumda. Dolayısıyla bu sorunların bir anda çözülmesi mümkün değil; bu yolda sabır, vakit ve dayanıklılık gerekir. Ancak iki ülkenin aynı yönde adımlar atarak, daima soğukkanlı ve makul bir tutum göstermesi, aynı zamanda işbirliği ve çifte kazanç temelinde hareket etmesi halinde, sorunun çözümüne daha da yaklaşılacaktır.


Çin, eskiden olduğu gibi şimdi de azami çaba harcayacak ve en büyük içtenlikle ticaret müzakerelerini ileri götürecektir. Çin kendi işlerini etkin şekilde yürütecek, yolunda şaşmadan ilerleyecek ve tüm olasılıklara hazırlıklı olacaktır. 


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor