Xi Jinping, Bahar Bayramı ziyaretleri gerçekleştirdi

2019-02-02 12:22:42 CRI

Çin'in en büyük geleneksel bayramı Bahar Bayramı'na çok az bir süre kaldı.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping de dün, Beijing'de bazı bayram ziyaretleri gerçekleştirdi. Xi, hükümetin en alt seviyesinde çalışan memurlar ile vatandaşları ziyaret etti. Xi, vatandaşların Bahar Bayramı'nı kutladı.

Xi Jinping dün sabah ilk olarak Beijing Belediyesi Kamu Güvenliği Bürosu'na giderek, burada polislerle bir araya geldi. Xi, ziyareti esnasında devriye gezen polislerle de görüntülü sohbet etti ve ülkedeki bütün polislerin bayramını kutladı.

Xi Jinping bu ziyaretinin ardından Doğu Qianmen bölgesine geçti. Caochang Sitiao Hutong'da gezen Xi, sokaktaki evleri ziyaret etti. Xi, gittiği evlerde yaşayan ailelerin durumu hakkında bilgi aldı, onlarla Çin mantısı yaptı, sohbet etti ve muhitteki herkesin bayramını kutladı.

“Hutong”lar, başkentin en eski mahalleleleri. Söz konusu ziyaret de, Xi'nin ÇKP 18. Ulusal Kongresi'nden bu yana “dar sokaklar” anlamına gelen hutonglara yaptığı ikinci ziyaret.

Caochang Sitiao Hutongu eskiden karmaşık ve çok düzensiz bir sokaktı. Hutong, Beijing Belediyesi tarafından 2016 yılında yeniden yapılandırıldıktan sonra bugünkü bakımlı ve yepyeni görüntüsüne kavuştu. 304 metre uzunluğundaki bu hutong, yerel yönetim tarafından halkın sorunlarını anlamak üzere örnek olarak belirlenen bir sokak.

Xi, öğle saatlerinde Doğu Qianmen bölgesinden ayrılmadan önce, Shitou Hutong'da yer alan kargo dağıtım noktası ile bir lokantayı da ziyaret etti. Xi Jinping, bayram öncesinde hâlâ mesai yapan kargo çalışanlarıyla görüştü, onlarla işlerine ve yaşamlarına dair sohbet etti.

Xi Jinping, aynı gün öğleden sonra 2022 Beijing Kış Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları için yürütülen hazırlık çalışmalarını inceledi.

Xi, başkent Beijing'in Shijingshan semtinde bulunan Beijing Kış Olimpiyat Oyunları Sergi Merkezi ile çalışma binalarını ve Ulusal Kış Sporları Eğitim Merkezi'ni ziyaret etti.

2022 Beijing Kış Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları için yürütülen hazırlık çalışmalarını inceleyen Xi, ayrıca Beijing Kış Olimpiyat Oyunları Organizasyon Komitesi'nin çalışanları, sporcuları ve antrenörleri ile görüştü.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor