Xi Jinping 3 eyalette inceleme ziyareti gerçekleştirdi

2018-09-28 11:45:57

Xi Jinping 3 eyalette inceleme ziyareti gerçekleştirdi

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve ÇKP Merkez Komitesi Askeri Komisyonu Başkanı Xi Jinping, Liaoning'de PetroChina Petrokimya şirketini ziyaret etti. Xi Liaoning eyaletinde inceleme ziyaretinde bulundu.

Liaoning, Xi Jinping'in Çin'in kuzeydoğu bölgesinde gerçekleştirdiği gezinin üçüncü durağı. Xi daha önce Heilongjiang ve Jilin eyaletlerinde incelemeler yaptı.

Heilongjiang eyaletinde Sanjiang Ovası'nın iç kesimlerinde yer alan Jiansan Nehri, Çin'in önemli bir tahıl üssü ve “Çin'in yeşil pirinç başkenti” olarak bilinir. Burası Xi Jinping'in kuzeydoğu gezisinin ilk durağı oldu. Xi Jinping 25 Eylül'de Jiansan nehri bölgesine gelerek burada gıda üretimi ve hasat durumunu öğrendi. Xi Jinping, Çin halkının pirinç kaselerini her zaman sıkı şekilde elinde tutması gerektiğini vurguladı.

“Çok duygulandım. Bu bölgenin kalkınmasının bugünlere gelmesi kolay olmadı. Burası, Çinlilerin yiyecek ve giyim sorununa gerçek bir çözüm sunuyor. Mekanizasyon, bilişim ve akıllı gelişim çok güven ve cesaret verici. Çin halkı pirinç kaselerini her zaman sıkı şekilde elinde tutmalı ve içine kendi gıdasını koymalıdır.”

Çin'in modernleşmesinin tarımsal modernizasyondan ayrılamayacağına işaret eden Xi Jinping, tarım yeniden canlandırılacaksa bilim ve teknolojinin kanatlarının da buna eklenmesi gerektiğini ve tarım teknolojisinin büyük potansiyele ve parlak bir geleceğe sahip olduğunu ifade etti. Xi Jinping, tarımla uğraşan teknoloji personelinin sürekli çaba harcaması ve ilerlemesini istedi.

Xi Jinping 26 Eylül'de Heilongjiang eyaletine bağlı Qigihar kentine geldi ve CRRC Qigihar Şirketler Grubu ve CFHI endüstri şirketini ziyaret etti.

“Bizim şirketimiz köklü bir devlet mülkiyeti ve Çin'in demiryollarının beşiğidir.”

Xi Jinping, CRRC Qigihar Şirketler Grubu'nda yük treninin test ve araştırma merkezine gidip titreşim testini izledi. Alınan bilgiye göre, bu test platformunun genel teknoloji seviyesi dünyanın önde gelenleri arasında yer alıyor.

“Ekipman imalat endüstrisi ülkenin ağır silahı ve reel ekonominin önemli bir parçası durumunda. Bu endüstriyi daha güçlü, iyi ve büyük yapmak için avantajların kavranması gerekir. Mevcut durumda, Çin, kaliteli ekonominin gelişmesini ve Kuşak ve Yol inşasını yürütüyor. Bu durum ekipman üretim endüstrisi için iyi bir fırsat sundu. Yenilmez bir yer edinmek ve inisiyatif almak için iç gücün güçlendirilmesi ve reform ile inovasyonun sürdürülmesi gerekiyor.”

Çin İlk Ağırlık Endüstrisi'nde, Xi Jinping işyerine gelip şirketin üretim durumunu inceledi. Xi Jinping, uluslararası durumda ileri ve kritik teknolojinin elde edilmesinin gittikçe zorlaşmakta olduğunu ve tek taraflılık ile ticari korumacılığın yükseldiğini ifade ederek, “Kendimize dayanan bir yol izlemek mecburiyetindeyiz ve bu kötü bir şey değil” dedi.

Xi Jinping, Çin'in nihayetinde kendine dayanması gerektiğini vurgulayarak, herkesin tarihten gelen sorumluluğu üstlenmesi ve yol haritasını oluşturması gerektiğine dikkat çekti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor