Xi'den temiz parti vurgusu

2018-01-12 11:33:14

Xi: Temiz parti yolunda tüm olanaklar kullanılmalı

Xi Jinping, temiz parti çalışmalarının aralıksız şekilde yürütülmesi ve askıya alınmaması gerektiğine işaret ederek, mevcut sorunların çözülmesinden hareketle belirlenen stratejide ısrarlı olunması, zorluklara boyun eğmeyerek, çalışmaları yürütmek için tüm olanakların kullanılması çağrısı yaptı. Xi şunları kaydetti:

“Partide siyaset yapılandırması öncülüğünde, parti otoritesine ve toplu liderliğe sadık kalınmalı. ÇKP Merkez Komitesi'nden alınan tüm kararlara, çeşitli kademelerdeki parti kuruluşları titizlikle sadık kalmalı ve siyasi tutum açısından her zaman Merkez Komitesi'nin yanında durmalı. Tüm parti üyelerinin kalbi, daima Merkez Komite ile aynı anda çarpmalı.”

Xi Jinping konuşmasında, ÇKP'nin halkla yakın ilişkisinin sıkı tutulması gerektiğine işaret ederek, lüks yaşam peşinde koşma eğiliminin başının kesilmesi gerektiğini söyledi. Xi şöyle konuştu:

“Formalizm ve bürokrasi ile mücadelenin genel sorumluluğu, çeşitli kademelerdeki parti kuruluşlarının bir numaralı adamında olmalı. Disiplin yapılandırmasında partinin halkla yakın ilişkisine büyük önem verilmeli. Yöneticiler, yetkilerini kötüye kullanmamalı, halkla yüz yüze temas kurmalı ve böylece halkın sorunlarını etkin şekilde çözmeli.”

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor