Power China, Avrasya merkezini İstanbul'da açtı

2017-05-24 11:45:38 CRI

Power China Grup Limited Şirketi'nin Avrasya Merkezi'nin açılış töreni dün İstanbul'da yapıldı.


Törene Çin İstanbul Başkosolosu Vekili Chen Su, İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin ile Power China Grup Limited Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Wang Bin dışında, Türkiye'de yaşayan Çinliler ve Türkiye'deki Çinli işletmeler ile yabancı diplomatik kuruluşlardan 100'den fazla temsilci katıldı.


Power China Grup Limited Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Wang Bin törende yaptığı konuşmada, açılış töreninin Power China Avrasya Merkezi'nin işleyiş ve gelişmesinin yeni bir aşamaya girdiğini gösterdiğini belirtti.


Wang, yeni açılan merkezin bu fırsattan faydalanıp, işlerini genişleterek, Power China'nın küreselleşmesinin temelini sağlamlaştırmasını ve Kuşak ve Yol inisiyatifi çerçevesinde yerel ihtiyaçlardan hareket ederek, toplumun refahı ile ekonomik gelişmesine katkıda bulunmasını beklediğini ifade etti.


Çin İstanbul Başkosolos Vekili Chen Su, Çinli işletmelerin yurtdışına çıkmasında öncü rol oynayan Power China'nın uluslararası işleri yerelleştirme ve küreselleştirme gibi ileri gelişme stratejileri ortaya koymanın yanı sıra, Avrasya bölgesindeki merkezinin Türkiye ve ilgili ülkelerin piyasalarında büyük gelişme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.


Chen, Power China Avrasya Merkezi'nin İstanbul'un coğrafi avantajı ve elverişli ticaret ortamına dayanarak, ülkenin “yurtdışına çıkma” stratejisinin yanında, Çin ile Türkiye'nin Kuşak ve Yol çerçevesindeki işbirliğine de yeni katkılarda bulunacağını dile getirdi.


İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin ise, son yıllarda Çin ekonomisinin hızla geliştiğini, Çin'in gelişmesinin sadece kendi ülkesine değil, aynı zamanda dünyaya da değişiklik kattığını belirtti.


İstanbul'un Avrasya bölgesinde önemli bir rol oynadığına işaret eden Gültekin, Power China'nın Avrasya merkezini İstanbul'da açmasının sevindirici bir karar olduğunu ve Türkiye'de ilgili tarafların Power China'nın çalışmalarına tam destek ve yardım sağlayacağını ifade etti.


Power China, şu ana kadar Türkiye'de birçok hidroelektrik santrali ve termik santral gibi projelerin çalışmalarına katıldı ve şirket tarafından tamamlanan sözleşme hacmi toplamda 300 milyon ABD dolarını buldu.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor