Sinoturk: Türkiye'de partner arıyoruz

2014-03-21 09:57:48

Sinoturk: Türkiye'de partner arıyoruz

Çin'in en büyük ticari araç üreticilerinden Sinotruk, yatırım ve ticaret olanaklarını araştırmak için Türkiye'de bulunuyor.

Ekonomi Bakanlığı'nın daveti üzerine Türkiye'ye giden şirket yetkilileri, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) yöneticileriyle bir araya geldi.

Sinotruk'un Uluslararası Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Liu Qing, görüşmelerden sonra dün (20 Mart) yaptığı açıklamada, Türkiye'de üretim ve ticaret olanaklarını görebilmek için temaslara başladıklarını bildirdi. Çinli heyet Türk otomotiv endüstrisini yakından tanımak için birçok firmayı da ziyaret ederek üretim ortamını yerinde inceledi. Liu Qing, “Türkiye'de iş geliştirebilmek için partner arıyoruz” dedi.

TAYSAD Genel Koordinatörü Süheyl Baybalı da “Türkiye hafıf ticari araç üretiminde Avrupa'da bir numara. Sinoturk alanında önemli bir firma; işbirliği için Türkiye'yi seçmelerini fırsata çevirmeliyiz” dedi.

Sinotruk, MAN lisansı ile Çin'de hafif ve ağır ticari kamyon, askeri araç ve otobüs üretiyor. 400 bin araç üretim kapasitesi var. Sinoturk, 2012 yılında 200 bin, 2013 yılında ise 160 bin araç satışı yaptı, bunun yüzde 10'unu 90 ülkeye ihraç etti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor