Chery, Çinli markaların etkisini yükseltmek için çabalıyor

2018-07-08 16:02:22

Chery, Çinli markaların etkisini yükseltmek için çabalıyor

Son yıllarda gelişmekte olan Çinli markalar, gerek kalitesi gerekse etkisi bakımından kendilerini sürekli geliştirirken, yerli ve yabancı tüketicilerin de onayını ve beğenisini kazanıyor.

Ünlü otomobil şirketi Chery, Çinli markaların öncülerinden biri olarak, kurulduğu günden beri ürünlerinin inovasyonuna ve ar-ge çalışmalarına odaklanıyor. Uluslararası piyasa ve akıllı imalat alanlarını genişletmeyi amaçlayan Chery'in bünyesinde "Chery Henan", diğer adıyla "Kaifeng Kairui" kuruldu.

Kaifeng Kairui, Chery'nin stratejik markalarından biri olarak, 2010 yılında kuruldu. Şirket özellikle, özel amaçlı motorlu taşıtların ar-ge çalışmalarına, satışlarına ve otomobil yedek parçalarının imalatına ağırlık veriyor.

Toplam yatırım miktarı 10 milyar yuanı aşan söz konusu proje, uluslararası standartlı üretim hatlarına ve ekipmanlarına sahip.

Genel merkezi Anhui eyaletinindeki Wuhu'da bulunan Chery'nin, Dalian, Guiyang ve Erdos kentlerinde de üretim tesisleri yer alıyor. Chery'nin son yıllarda yüklü miktarda yatırım yaptığı Kaifeng Kairui'nin kuruluşunun nedeni ise, ülkenin iç kesimlerinde bulunmanın verdiği üstün coğrafi konum olarak gösteriliyor.

Kaifeng Kairui şirketinden Song Jun, şirketle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Gerek Kaifeng kenti, gerekse tüm Henan eyaleti, ülkenin orta kesiminde yer alan bir ulaşım merkezi. Bu da lojistiğimiz için büyük bir kolaylık anlamına geliyor. Çünkü ürettiğimiz taşıtlar tüm ülkeye ve dünyaya yönelik. Kaifeng'de yaptığımız üretim, lojistik maliyetimizin düşürülmesine yardımcı olabilir. Kaifeng'de esas olarak kamyon, hafif kamyon ve minibüs üretiliyor ve satışları da kırsal kesimlere ve küçük kentlere yönelik olarak yürütülüyor. Henan, bir tarım eyaleti ama çevresindeki Shandong ve Shaanxi eyaletlerinde de çok sayıda küçük kentler bulunuyor. Fabrikamızın Kaifeng'de yer alması, satışlarımıza ve lojistiğimize büyük kolaylık sağlayabilir." ifadelerini kullandı.

Kaifeng bölgesi, Henan Serbest Ticaret Pilot Bölgesi'nin bir parçası olarak Nisan 2017'de kuruldu. Bu adım, Kaifeng kentinin ekonomik gelişimi için yeni bir başlangıç noktası hazırlamakla birlikte, daha çok sayıda işletmeye kolay işleyiş ve üretim ortamı sundu. Kaifeng de tabii ki bundan yararlanmak istiyor.

Song Jun bu konuyla ilgili olarak da "Serbest ticaret bölgesinin kurulmasından önce Kaifeng'e geldik. Ancak serbest ticaret bölgesinin oluşturulması, 'Kuşak ve Yol' güzergahındaki bölgeler de dahil yurt dışına yönelik ticaretimizi hızlandırdı." diye konuştu.

Song Jun, şirketin ar-ge çalışmalarından bahsederken, Chery'nin Kairui'si dahil her markasının tümüyle bağımsız olarak, kendilerince araştırılıp geliştirildiğine dikkat çekti. Song ayrıca, bazı bilimsel araştırma kuruluşlarıyla işbirliği yapmak için de çok fazla insan gücü ve maddi kaynak harcadıklarının altını çizdi.

Kaifeng Kairui de üretim sürecinde, enerji tasarrufu, emisyon azaltma ve temiz enerji kullanımı gibi konularda teknolojik inovasyona büyük önem veriyor. Şu anda üretim tesislerinde güneş enerjisiyle elde edilen elektrik kullanılıyor. Bunun yanı sıra, yapılan teknolojik yenilemelerle üretim sürecinde ortaya çıkan kirli maddelerin doğaya salınımı sıfıra ulaştı.

Chery'ye bağlı otomobil markaları, art arda 14 yıl boyunca Çin otomobillerinin ihracatındaki birinciliğini korudu. Chery otomobillerini ithal eden ülkeler de Kuşak ve Yol güzergahındaki ülkelere doğru genişledi.

Chery'nin Latin Amerika ülkeleri pazarı kapsamında, Brezilya'da iki fabrikası ve 4S servisleri bulunuyor. Ayrıca, Chery otomobilleri Arjantin, Şili, Venezuela gibi ülkelerde de büyük piyasa potansiyeline sahip. Bütün bunlar da Çinli otomobil markalarının küresel piyasadaki rekabet gücünü ve etkisini sürekli olarak yükseltiyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor