Topuksuz ayakkabıyla da moda takip edilebilir!

2013-12-23 19:42:45 CRI

Topuksuz ayakkabıyla da moda takip edilebilir!

Topuksuz ayakkabının ne zaman moda olmaya başladığını söylemek zor... Ancak ne zaman ki bütün Hollywood yıldızları ayaklarına birer çift topuksuz ayakkabı geçirdiler, işte o zaman genç kızlar arasında topuksuz ayakkabı modası yayıldı; bu ayakkabılar da bir anda "modası geçmeyen" bir sembol haline geldi. Aslında, topuksuz ayakkabı insan seçmez; şişman olsun, zayıf olsun, herkese yakışır, her mekâna uyar. Hem zarif, hem de rahat olan topuksuz ayakkabılar, bu nedenlerle her bayanın ayakkabı dolabında yer alır. Şimdi bir bakalım, topuksuz ayakkabı hangi giysilere daha çok yakışır?

1. Topuksuz ayakkabı ve bol paçalı pantolon

Topuksuz ayakkabı ve bol paçalı pantolonu, şişman zayıf herkes giyebilir. Uzun boylu ve tombul kızlar, bol paçalı pantolonun üstüne bol kesimli bir gömlek ya da ceket giyebilir. Kısa boylu ve ince kızlar ise, bol paçalı pantolonun üstüne dar bir gömlek veya ceket tercih etmeli. 2. Topuksuz ayakkabı ve uzun etek

Topuksuz ayakkabıya, tabii ki en çok A kesimli etek yakışır. Ancak eteğin boyu aşırı uzun veya aşırı kısa olmamalı, en uygun etek boyu diz altıdır.

3. Topuksuz ayakkabı ve gece elbisesi

Partiye bir çift topuksuz ayakkabıyla katılmak bazen göz alıcı bir etki yaratabilir. Özel olarak tasarlanan bir gece elbisesinin altında, canlı renkli bir çift topuksuz ayakkabı hoş gözükebilir. Paris'in klasik markalarından biri olan Repetto, günümüzde moda düşkünü insanların gözdelerinden biri. Klasik bir çift Repetto ayakkabı, bin yuan civarında. Yatırım yapmak isterseniz, bu iyi bir seçim olabilir.

Topuksuz ayakkabı seçerken dikkat edilmesi gereken iki nokta var: 1. Gideceğiniz yerin zemini önemli, ayakkabınızın tabanı buna uygun olmalıdır. Bazı ayakkabılar nazik ve sevimli görünmesine rağmen, tabanları ince olduğu için taşlı bir yolda size sıkıntı yaratabilir. 2. Ayakkabınızın burnu sivri mi, yuvarlak mı? Burnu yuvarlak ayakkabılar genellikle ince yapılılara daha çok yakışır. Vücutlarının üst kısmı biraz tombul olan kızlar ise, burnu sivri ayakkabılar tercih etmelidir.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor