Çin'de sağlık sektörü canlanıyor

2018-10-31 15:23:44

Son günlerde düzenlenen 2018 Çin Tıbbı ve İlacı Fuarı'ndan edinilen bilgilere göre, nisan ayı itibarıyla Çin'in 28 eyaletinde sağlık sektörünün gelişmesini hızlandırmaya yönelik tedbirler alındı.

“Sağlıklı Çin” stratejisini uygulayan Çin'de “büyük sağlık” kavramı geçtiğimiz yıllarda yaygınlaştı. Çin tıbbı ve sağlık turizmi gibi alanlar yatırımcıların yeni gözdesi haline geldi.

Çin Tıbbı ve İlaçları İşletmelerini Denetleme Derneği Başkanı Guo Yunpei, yılın ilk yarısında Çin'de sağlık sektörüne yapılan yatırımın 5,46 milyar doları bularak rekor seviyesine ulaştığını belirtti. Bu miktarın geçen yılın aynı dönemine göre 1,35 kat arttığını dile getiren Guo, kabalalık nüfus, nüfusun yaşlanma eğilimi, tıp sistemindeki reformlar ve “İnternet+” planı gibi unsurların etkisiyle Çin'de sağlık sektörünün toplam değerinin 2020 yılına kadar 8 trilyon yuanı geçeceğine işaret etti.

Son yıllarda Çinlilerin yaşam koşullarının iyileşmesiyle birlikte sağlık sektörü halk arasında daha fazla ilgi çekmeye başladı. Çin'in bitkisel ilaç kaynakları bakımından zengin olması da sektörün gelişmesi için iyi bir zemin hazırladı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor