“Kurtlara Dönüş” Çin'de gösterilecek

2017-06-12 19:27:37 CRI

“Kurtlara Dönüş” Çin'de gösterilecek

“Kurtlara Dönüş” Çin'de gösterilecek

Aynı isimli romandan uyarlanan “Kurtlara Dönüş” adlı film 16 Haziran'da Çin'de gösterime girecek.

“Kurtlara Dönüş” filminde, ressam Li Weiyi ve erkek arkadaşı Yi Feng'in Zoige Platosu'nda kurtardıkları bir kurdu, yabani kurt sürüsüne geri vermeleri anlatılıyor. Film, 7 yıl boyunca çekilen gerçek görüntülerden oluşuyor. Küçük kurdun yaşamı, kurt sürüsünün davranışları ve platodaki ekolojik ortam başarıyla perdeye yansıtılıyor.

Yi Feng, bu film sayesinde insanların yabani yaşama daha fazla ilgi göstermesini beklediklerini söyledi. Yaban kurtları koruma bölgelerinin geliştirilmesi de amaçlanıyor.

İzleyicilerin filmin gerçekliği konusundaki şüphelerine değinen yönetmen Yi Feng “Film malzemelerinin yüzde 98'i gerçektir” dedi. Yi Feng, film malzemelerinin gerçek tadını korumak için, 2015 yılında gösterilmesi planlanmış filmin izleyicilerle buluşma zamanının 2017 yılına kadar ertelendiğini kaydetti.

Li Weiyi, film içindeki pek çok görüntünün digital kamera veya cep telefonuyla çekilmesinden ötürü, görüntülerin kalitesinin iyi olmadığını da belirtti.

Bahse diğer bir husus da, Yi Feng ve Li Weiyi sadece filmin yönetmeni, yapımcısı ve kurgucusu olmakla kalmadılar, aynı zamanda film hikayesine de tanık oldular. İkili, filmin çekimi ve post-prodüksiyonu için toplam 7 yıl harcadı. Bu 7 yılda bir sürü zorlukla karşılaştıklarını, hatta bazen vazgeçmeyi düşündüklerini söylüyorlar. Yi Feng ve Li Weiyi, çekimin gerçekleştirildiği Zoige Platosu'ndaki çobanların onlara büyük destek verdiğini belirtiyor.

Patty Jenkins'ten “Wonder Woman”

Warner Kardeşler Film Yapım Şirketi'nin çektiği aksiyon ve macera filmi “Wonder Woman” 2 Haziran'da Çin ve dünyada eş zamanlı olarak gösterime girdi.

Film Kuzey Amerika'da gösterime girdiği ilk 3 gün içinde 100 milyon ABD Dolarlık gişe geliri elde etti. Filmin Çin'de gösterildiği ilk günde edindiği gişe geliri ise 100 milyon yuanı aştı.

Film, kadın yönetmen Patty Jenkins tarafından yönetildi. Filmde Gal Gadot'ın canlandırdığı, sadece savaşçı amazon kadınların yaşadığı Themyscira adasında büyümüş, buradan dışarı hiç çıkmamış ve hiçbir erkek görmemiş Diana müthiş savaş yeteneklerine sahip bir yarı tanrıdır. Günün birinde adaya bir Amerikan savaş uçağı düşer. Chris Pine'nin canlandırdığı uçağın pilotu, Diana tarafından kurtarılır. Dünyanın büyük bir savaş halinde olduğunu anlatan pilotun sözleriyle Diana, adasını terk ederek uygar dünyaya doğru yola çıkar ve dünya savaşını bitirebilmek için bütün hünerlerini ortaya koyar…

1971 doğumlu ABD'li yönetmen Patty Jenkins 2004 yılında yönettiği “Monster” filmiyle 54. Berlin Uluslararası Film Festivali'nde Altın Ayı'ya aday gösterilmişti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor