Bir köy hikayesi: Anka Kuşu Şarkısı

2016-06-20 14:03:03 CRI

Yönetmen Wang Xiaoshuai yeni projesini açıkladı

Çin'in 6. nesil yönetmenlerinden Wang Xiaoshuai, 19. Shanghai Uluslararası Film Festivali sırasında düzenlenen bir etkinlikte, “Dong Chun Film Şirketi”ni kurduğunu açıkladı. Wang Xiaoshuai, şirketin gelecek 10 yıllık gelişme planından da bahsetti.

Wang Xiaoshuai, geçen 10 senede "Qing Hong" (Shanghai Düşleri), " Wo Shi Yi " (11 Yaşındayım) ve “Chuang Ru Zhe” (Kızıl Amnezi)'dan oluşan bir üçleme çekti. Wang Xiaoshuai'nin "Chuangru Zhe" adlı filmi 34. İstanbul Film festivali kapsamında "Kızıl Amnezi" adıyla gösterilmişti.

Önümüzdeki 10 yılda yönetmen, aileyi konu alan bir üçleme daha çekecek. “Di Jiu Tian Chang” (Sonsuza Kadar) üçlemenin ilk filmi olacak.

50 yaşına giren Wang Xiaoshuai, söz konusu üçleme kapsamında senaryolarını hazırlamaya başladı. Wang, “Bir yönetmen için 50 yaş sadece yeni bir başlangıç sayılır” diyor.

“Dong Chun Film Şirketi”, bir dizi ticari film de üretecek. Genç yönetmen Yuan Fei'nin “Sheng Peng Ying You” filmi bunlardan biri. Çekimlerinin önümüzdeki yıl başlanması beklenen film, Shanghai Uluslararası Film Festivali'nin yatırım yaptığı “Genç Yönetmenler Planlaması”na aday gösteriledi. Film, 14 Haziran'da 19. Shanghai Uluslararası Film Festivali'nde “en büyük yatırım değerine sahip proje” ödülüne layık görüldü.

Wang Xiaoshuai bu konuda şunları söylüyor: “Bir taraftan sinema alanında 20 yılı aşkın çalışma deneyimlerimi değerlendirerek yeni sinemacıları yetiştirme sorumluluğunu üstlenmem gerekiyor, diğer taraftan genç arkadaşlarla işbirliği yaparak kendime dinamizm katmış olacağım.”

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor